Агрономія
Головне:
Агрономія

Борошниста роса сильніше уражує посіви пшениці озимої ранніх строків сівби, ніж оптимальних

The Ukrainian Farmer
Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Борошниста роса завдає виробникам сільськогосподарської продукції немало клопотів. Вона на посівах озимої пшениці з’являється й розвивається восени. При цьому посіви пшениці озимої ранніх строків сівби уражуються сильніше, ніж оптимальних, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За внесення під пшеницю повного мінерального добрива з підвищеними дозами калію та фосфору хвороба розвивається слабше, а за надмірної кількості азоту й особливо за одностороннього його внесення посилюється.

Забезпечити захист від борошнистої роси можна, застосувавши такі заходи: дотримання сівозміни й просторової ізоляції; висів в оптимальні строки; своєчасне збирання ярих культур, лущення стерні та ранній обробіток ґрунту; внесення калійно-фосфорних добрив і передпосівна обробка насіння протруйниками та мікроелементами (марганець, залізо, кобальт); знищення бур’янів — пирію, райграсу й ін.

У фазу осіннього кущення в районах стабільного та сильного прояву хвороби за умов теплої тривалої осені, інтенсивного ураження рослин (поширення — 30%, розвиток — 5%) обприскують посіви одним із рекомендованих фунгіцидів.

Джерело:
The Ukrainian Farmer
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!