Агрономія

Біофунгіциди варто застосовувати з профілактично-лікувальною метою

Біологічні фунгіциди мають значний діапазон дії, що дозволяє захистити рослини від широкого спектра хвороб.

Проте на відміну від дії синтетичних фунгіцидів, які знищують «ворогів» культур, жоден біопрепарат не має 100% прямої знищувальної дії на сам патоген, він тільки обмежує його діяльність. Тому такі препарати варто застосовувати з профілактично-лікувальною метою.

На цьому наголосив агроном, консультант з органічного виробництва Микола Биков, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Це пояснюється тим, що будь-які патогенні гриби та бактерії починають розвиватися за температури +10 °С, — зазначив він. — Якщо рослини ослаблені після зими, перепадів температури, спеки, мають пошкодження комахами чи механічі, це все призводить до розвитку патогенів на рослині».

Також, якщо в господарстві незбалансована сивозміна — кількість патогенів у ґрунті збільшується.

«Бактерії, віруси та гриби існуватимуть завжди — це треба взяти за аксіому й починати працювати біопрепаратами на випередження, — радить пан Микола. — У цій справі позиція агронома „раптом проскочимо” тільки зашкодить».

Ще біофунгіциди відрізняються від хімічних засобів тим, що мають стимуляційний ефект, містять у своєму складі багато складних органічних сполук. Стимуляційний ефект зберігається незалежно від місця внесення препарату: на поверхню насіння, на листок чи через крапельне живлення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!