Агрономія

«Арніка» експериментує ‒ засіває поля нутом і льоном

«Арніка» експериментує ‒ засіває поля нутом і льоном

Кілька господарств агропромислової групи «Арніки» цієї весни вперше посіють нут і льон. Вони перейдуть на п’ятипільну схему сівозміни у вирощуванні органічних культур.

Про це повідомила компанія на своїй Фейсбук-сторінці.

«Нут і льон цікаві для нас як з комерційної точки зору, бо мають попит на ринку, так і з точки зору підвищення родючості ґрунтів», ‒ наголосив заступник шеф-агронома «Арніки» з органічного землеробства Олександр Омельченко. За допомогою льону в компанії сподіваються зменшити кількість шкідників на полях.

«Ми починали з суцільного метода посіву органічних культур, однак швидко впевнилися, що це неефективно, бо фактично неможливо боротися з бур’янами. Тож у 2017 році буде застосований широкорядний спосіб посіву з шириною рядка не менше 30 см», ‒  зазначив Олександр Омельченко.

Прополювання й розпушування землі в міжряддях здійснюватиме спеціальна техніка, додав він.

Серед новинок органічного виробництва «Арніки» і використання на посівах трихограм ‒ лабораторно виведених комах, які знищують шкідників у стадії яйця. Цих комах запустять на поля кукурудзи і сої.

Нагадаємо, що перший врожай за органічною технологією в «Арніці» зібрали в 2012 році, на площі близько 2 тис. га в Семенівському районі (Полтавська область).

Наразі під органікою ‒ понад 50% посівних площ компанії в Семенівському, Глобинському та Кременчуцькому районах Полтавщини. А до 2020 року планується здійснити повний перехід всіх господарств агропромислової групи на екологічно чисте вирощування культур.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!