Агрономія

«Агротрейд» засіяв соняшником майже 3 тис. га, відведені під кукурудзу

«Агротрейд» засіяв соняшником майже 3 тис. га, відведені під кукурудзу

Під час посівної цього року у групі «Агротрейд» змушені були поступитись деякими правилами й стандартами, якими керувалися впродовж останніх років. Зокрема, компанії не вистачало добрив, тому були переглянуті норми використання, трохи змінена посівна структура: приблизно 3 тис. га кукурудзи, як найбільшого споживача азотних добрив, замінили на соняшник.

Про це розповів директор агропромислового департаменту групи «Агротрейд» Олександр Овсяник.

І якщо раніше в компнії заборонялося використовувати сівалки без контролю секцій, цього року про це правило забули, адже головне було – посіятись. Також, за його словами, відбулась вимушена економія за рахунок полів, які зараз окуповані. Та навіть за таких умов поля наразі виглядають достатньо добре.

«Цю посівну врятувало те, що ми готувались до «війни» ще з осені. Звісно ми сподівалися, що її не буде, проте допускали, що, напевно, буде якась ескалація, подорожчання, дефіцит, але точно не повномасштабна війна», .

З огляду на це заздалегідь завезли на склади добрива, ЗЗР та насіння, утім весь обсяг забезпечити не змогли. Наприклад, по добривах мали 80% сухих і 30% рідких. Також законтрактували 1,6 млн тонн палива, щоб вистачило й на жнива та техніку, адже власної в компанії було лише 50%.

«З початку повномасштабного вторгнення ми були готові до того, що проблеми з поставками будуть, але, те, як врешті-решт повели себе компанії, з якими ми співпрацювали, стало чи не найбільшим розчаруванням, – зазначив Одександо Овсяник. – На мене одразу посипались відмови від постачальників, мовляв, форс-мажор. Більшість з них просто відмовились виконувати свої зобов’язання. Навіть ті, за які вже взяли з нас гроші Нам відмовились везти КАС, аргументуючи відмову тим, що купували ми його вдвічі дешевше, ніж воно коштує зараз. Орендовану техніку теж не надавали».

Через це на Сумському кластері посівна затягнулася, хоча за оренду сівалок сплатили ще в грудні. Загалом з найманої техніки до полів «Агротрейду» приїхали приблизно 30% від запланованого. Решту потреби довелося покривати власною технікою.

«Ми не отримали третину палива, за яке вже заплатили гроші. Постачальник просто сказав, що у них немає півмільйона літрів. Він запропонував нам забрати мільйон літрів, або нічого, ще й уточнив, що ми його купували по 30 гривень, а тепер воно коштує 70. Нам довелось погодитись на ці умови, адже витрачати час на суди в період посівної ми не могли», – додав фахівець.

Наразі під окупацією або під обстрілами в групи «Агротрейд» залишається частина полів у Харківському регіоні, де вже не планують жодних робіт.

Нагадаємо, група «Агротрейд» очистила від снарядів 9,5 тис. га своїх угідь.