Агрономія

Агротехнічні заходи у північному регіоні слід коригувати відповідно до типу ґрунтів

У північному регіоні спостерігається найбільше різноманіття ґрунтів: кожна область сильно відрізняється від сусідньої за структурою ґрунту, що впливає на розвиток рослин і їх урожайність.

Про це зазначили фахівці компанії «Євраліс Семенс Україна» під час конференції  «Вмикаємо сезон. Північний регіон».

У Полтавській області переважають чорноземи та суглинки, в Чернігівській – дерново-підзолисті грунти, у Сумській більше 50% –  чорноземи, все решта – сірі опідзолені лісові, дерново-підзолисті ґрунти. За структурою є важкі суглинкові, легкі суглинкові, супіщані ґрунти та чорноземи. І в кожного виду є свої переваги та недоліки.

«Важкі суглинкові добре затримують вологу, натомість можуть дуже сильно ущільнюватися, після чого мають погану повітропроникність і їх складно обробляти. Так, за проведення всіх агротехнічних заходів та внесення достатньої кількості добрив можна отримати низьку врожайність, тому що корені рослин і всі мікроорганізми, які є в ґрунті, не мають достатньо повітря», – зазначають у компанії.

Наприклад, одна з найбільших проблем Чернігівської області – це супіщані та піщані ґрунти, що займають більше ніж 60% площі.

«Вони дуже легкі, погано затримують вологу, швидко нагріваються і разом з тим швидко охолоджуються. Таким чином, внаслідок швидкого прогрівання ми можемо швидше почати посівну, однак потім при різкому охолодженні рослина матиме стрес. Також вони мають високу потребу в калійних добривах», – додають фахівці.

Дерново-підзолисті славляться тим, що при невеликому вмісті гумусу вони мають добру аерацію, що дозволяє рослинам швидко розвиватися. Але при цьому вони швидко віддають вологу.

Нагадаємо, вчені знайшли спосіб «примушувати» рослини рости на переущільнених ґрунтах. Як повідомлялося, згідно з результатами дослідження, бактерії для рослин ефективні на всіх типах ґрунтів.