Агрономія

Агроном назвав дві проблеми, що можуть спіткати посіви озимих цього року

Цього року на посівах озимих зернових культур можуть навесні виникнути дві проблеми – снігова пліснява й прикоренева гниль. Тому потрібно рятувати їх одразу, як можна буде зайти в поле – вносити препарати, що підтвердили свою дієвість. Це не той випадок, коли можна заощадити.

Такий припущення висловив Олексій Шавшин, головний агроном південного, центрального і західного кластерів компанії Agromino.

«Поява прикореневої гнилі може вказувати на те, що було застосовано неякісний протруйник насіння, – зазначив він. – Тому на цей аспект ми звертаємо увагу».

Насіння пшениці в агрохолдингу обробляють самі. Для уникнення проблем навесні відмовились від дженериків, застосовують дорожчі препарати відомих виробників – другий рік поспіль не мають нарікань і спостерігають кращий розвиток кореневої системи.

Насіння ріпаку купують уже протруєним ефективними фунгіцидами й інсектицидами.

Щодо виведення озимини зі стресу, то минулий рік показав, що затримка з унесенням азотних добрив спрацювала на користь підприємства, адже завдяки цьому вдалося проскочити період, коли рослини ще не були активними. Тому цього року не поспішатимуть з проведенням цієї операції.

Також не будуть квапитись і з обробкою гербіцидами, а оброблятимуть препаратами з більш пролонгованою дією – від фази кущення до фази прапорцевого листка. Якщо не вдасться уникнути стресу, застосують гумати і, можливо, додадуть сульфат магнію та сірку, щоб рослини відновились і поповнили запаси азоту. Саме це допомогло нам вивести рослини зі стресу в оптимальні терміни.

«Проте час покаже, як складуться умови. Наразі озимина стоїть під шаром снігу – їй не страшні морози», – додав Олексій Шавшин.

Нагадаємо, зараження понад 60% видів фітопатогенів відбувається через насіння. Як повідомлялося, цього року зросла загроза ураження озимини карликовою сажкою.