Агрономія

Агрокомпанія «Юнітек» скорочує витрати добрив і площі під кукурудзою

гібриди кукурудзи

В агрокомпанії «Юнітер» на Харківщині цього року скорегували структуру посівних площ, зокрема, зменшили площі під кукурудзою на 30%, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Традиційно тут мають набір круп’яних культур – проса, гороху, гречки. Ріпаком планують  засіяти 100 га.

«Очевидно, через подорожчання будемо зменшувати витрати добрив на 50% по всіх культурах. Перспективними експортними культурами вважаємо соняшник і ріпак, на внутрішньому ринку – круп’яні культури, але перевиробництво може призвести до збитковості», – зазначив засновник сільгосппідприємства Юрій Михайлов.

Нині, за його словами, через надлишок пропозиції зернових на ринку оплата відтерміновується на 1-1,5 місяця, що надалі вплне на фінансовий стан господарств, частина з яких збанкрутує, адже комерційне кредитування буде різко обмеженим.

«Виробництво пшениці та кукурудзи зменшиться на 30-40%, що призведе до втрати експортного потенціалу та зменшення частки України на світових ринках, таких як Китай, Азія, Африка. Тож найближчим часом інвестувати в техніку та технології буде складно», – додав аграрій.

Нагадаємо, посівні площі під кукурудзою цьогоріч скоротилися на 15%. Разом з тим українські аграрії збільшують посівні площі під ріпаком.