Агрокліматичні умови стимулювали розвиток хвороб озимих зернових
Сприятливі агрокліматичні умови першої половини березня в південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Збудники цих хвороб збереглися на 2-8% рослин у Волинській, Житомирській, Львівській, Одеській, Полтавській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, областях, а на Миколаївщині – до 15% рослин.
На фізіологічно ослаблених посівах ранніх строків сівби в Кіровоградській області, в місцях пониження рельєфу, 1% рослин уражений сніговою пліснявою.
Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.
Рішення щодо оздоровлення озимих зернових культур фунгіцидами варто приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.
Нагадаємо, перша декада березня була найсухішою з 1991 року.