Агрономія

Агрокліматичні умови негативно вплинули на життєздатність мишоподібних гризунів

Ущільнення снігового покриву, утворення «блюдець» у понижених місцях рельєфу, подекуди льодяної кірки негативно вплинули на життєздатність мишоподібних гризунів на всій території України.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Так, у західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення 10-60% нір мишоподібних гризунів, особливо у понижених місцях рельєфу (Закарпатська, Запорізької, Одеська, Полтавська, ін. обл.).

Популяція гризунів перебуває у пригніченому стані та характеризується низькими показниками життєдіяльності. Лише у прикрайових смугах окремих полів Дніпропетровської, Івано-Франківської, Херсонської областей дещо підвищена, зокрема в озимині 4, багаторічних травах, неугіддях 1-5, макс. 6 колоній на гектар з 2-10 норами.

«Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погодно-кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на гектар потребують захисту через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів», – ідеться в повідомленні.  

Нагадаємо, полівка звичайна лідирує за шкодочинністю на полях зернових культур. Як повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.