Агрономія

Аграріїв Хмельниччинни попереджають про активний розвиток совки

В агроценозах Хмельницької області проходить літ першого покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші).

Про це повідомляють у головному управлінні Дердпродспоживслужби в Хмельницькій області.  

Як зазначається, погодні умови сприяють активному розвитку та формуванню високої продуктивності самиць (середньодобова температура 18-280С, відносна вологість повітря 70-90%, наявність квітучої рослинності). А в другій половині червня може посилитися їх літ та сформуватись осередки підвищеної чисельності шкідника, що становитиме загрозу для сільськогосподарських культур.

Аби запобігти шкідливості підгризаючих та листогризучих совок на сільськогосподарських культурах, необхідно на початку масового відкладання яєць приступити до випуску яйцеїда-трихограми, радять фахівці відомства.

«Розпочинають випуск за наявності 0,4-0,6 яйця шкідника на 1 м2. Для зменшення чисельності совок можна застосувати коритця з шумуючою мелясою, що дає змогу відловити близько 70% метеликів. З хімічних препаратів проти гусениць листогризучих совок використовують Данадим Мікс, МЕ, 1,-1,5 л/га, Децис ф-Люкс, к. е., 0,3 л/га, Ексірель, СЕ, 0,25-0,5 л/га, Пірінекс Супер, КЕ, 0,75-1,25 л/га, Проклейм 5 SG. РГ, 0,3-0,4 кг/га, Протеус 110 ОВ, МД, 0,5-1 л/га, Ф’юрі, в. е., 0,1 л/га, інші відповідно до перелікупестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, суворо дотримуючись регламентів застосування препаратів, вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища», – йдеться в повідомленні. 

Обробки проводять у вечірні години, коли гусениці живляться на рослинах. Застосування інсектицидів на плантаціях томатів, баклажанів, перцю проти гусениць помідорної, бавовникової та інших совок бажане до початку плодоутворення.