Агрономія

Ацетохлор більш ефективний у посівах кукурудзи, ніж пропізохлор

За даними досліджень Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН України, гербіцидна активність пропізохлору (2,5 л/га) у посівах кукурудзи на зерно є дещо меншою, ніж ацетохлору (2,5 л/га), а фітотоксичний вплив обох гербіцидів на чисельність і масу злакових однорічних бур’янів значно сильнішим, ніж на дводольні малорічні види.

Про це AgroTimes повідомив провідний науковий співробітник відділу рослинництва та сортовивчення Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААНУ кандидат с.-г. наукРоман Гутянський.

«За першого обліку загибель всіх бур’янів за кількістю від ацетохлору становила 93%, а від пропізохлору – 88%. За другого обліку загальна кількість бур’янів в першому випадку зменшилась на 89%, а другому – на 84%. Зменшення маси бур’янів у кінці вегетації кукурудзи від ацетохлору становило 76%, а від пропізохлору – 67%», – розповів науковець.

За словами Романа Гутянського, однаково чутливим до ацетохлору і пропізохлору був мишій сизий. В кінці вегетації кукурудзи зниження кількості цього виду в обох випадках коливалось в межах 78-79%. Дія цих препаратів на плоскуху звичайну була відчутнішою, особливо ацетохлору – загибель даного виду становила 94%, а від пропізохлору – 89%.

Нагадаємо, ефективність ацетохлору визначається кількістю опадів.