Абсорбенти можуть діяти в ґрунті до 10 років
У зв’язку зі зміною клімату дефіцит вологи з року в рік стає більш відчутним для сільськогосподарських культур, що зумовляє.
Залежно від культури й рівня залягання ґрунтових вод у середньому за один полив витрачається від 200 до 500 куб. м/га, але близько 90% цієї води втрачається на випаровування, фільтрацію вглиб нижніх шарів ґрунту.
Внаслідок цього виникає потреба проводити зрошення багато разів, що збільшує витрати на виробництво.
У зв’язку з цим було знайдено агрозахід у вигляді застосування абсорбентів, спрямований на економію води та зниження матеріально-грошових витрат.
Абсорбенти – речовини, які здатні до поглинання іншої речовини з розчину чи газу всією своєю масою.
Властивості абсорбентів залежать від хімічного складу та фізичного стану поверхні, від характеру її пористості.
Залежно від виду абсорбенти здатні поглинати вологу, маса якої в 400-500 разів більша від їхньої маси, й утримувати її навіть в умовах сильної сонячної активності.
Вони є абсолютно стерильними, виготовляються з полімерів сітчастої структури і є своєрідними крихітними резервуарами.
За механізмом дії абсорбенти подібні до губки, вони вбирають ґрунтову вологу, яка надходить з атмосферних опадів. Разом із нею вони поглинають водорозчинні добрива, засоби захисту рослин, стимулятори росту, потім поступово віддають їх рослинам у той момент, коли вони найбільше цього потребують.
Коли рослини забирають вологу, абсорбенти дегідратують і набувають свого попереднього вигляду.
Вони є цілком безпечними для людини, водоростей, бактерій, а також сприяють розвитку мікоризи (симбіотичних ґрунтових грибів) і можуть діяти в ґрунті протягом 5-10 років.
Додати коментар