Агромаркет

Зменшено кількість підстав для перевірок з питань праці

Уряд зменшив кількість підстав для перевірок з питань праці.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Відповідні зміни затверджені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Відтепер усі заходи державного нагляду у сфері додержання законодавства про працю, крім тих, предметом вивчення яких є виявлення незадекларованої праці, мають здійснюватися відповідно до вимог Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Таким чином інспектори праці проводитимуть планові та позапланові перевірки з урахуванням всіх вимог щодо планування таких заходів, повідомлення суб’єктів господарювання про їх проведення, передбачених законом підстав їх ініціювання та проведення, використання виключно уніфікованих форм актів тощо.

Відтепер суб’єкт господарювання під час заходів державного нагляду (контролю) Державна служба України із питань праці має бути поінформована про перевірки перед підписанням акту такої перевірки (інспекційного відвідування).

За результатами інспекційного відвідування, як і раніше, складається акт згідно з уніфікованою формою, а в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю – припис щодо їх усунення.

Крім того, виключено таку форму контролю, як невиїзне інспектування, та можливість продовжувати строки проведення відвідувань за рішенням інспектора.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!