Земля в перспективі може надати поштовху у кредитуванні аграріїв, - думка
Збитки аграрної галузі внаслідок війни становлять близько 10 млрд доларів – це понад 30% накопиченого капіталу сектору.
Про це від час конференції «Ринок земель: нові гравці, виклики та перспективи» повідомив віце-президент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.
«Зараз українські аграрії та землевласники знаходяться у лещатах війни. З одного боку є постійне руйнування застави або постійне руйнування капіталу агросектору: зруйновано комбайни, силоси, вирощений урожай, худоба тощо», – зауважив фахівець.
За його словами, втрата кредитабельності через зростання логістичних витрат й падіння цін на рослинницьку продукцію становить близько 70 млрд дол.
«Втрати застави й втрати дохідності призводять до втрати кредитабельності. Станом на кінець 2023 року аграрії отримали кредитів на близько 4 млрд дол. (120 тис. грн) й лише 1% кредитів забезпечені землею. Фінансовий розрив становить близько 21 млрд дол., тобто щорічно аграрії недофінансовуються на цю суму», – додав Олег Нів’євський.
На його переконання, земля в перспективі може надати поштовху у кредитуванні аграріїв. Зокрема, в США земля як застава є переважним способом залученням фінансування до агросектору.
Нагадаємо, бізнес активно продає землю.