Агромаркет

Завершився пілотний проєкт «Аграрні розписки в Україні»

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В Україні завершився п’ятирічний «Проєкт «Аграрні розписки в Україні». За цей час понад 2 тис. агровиробників по всій країні залучили понад $1 млрд фінансування від 200 кредиторів. Понад 90% цих агровиробників – невеликі господарства.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

На сьогодні аграрні розписки працюють у сегментах традиційних зернових та олійних культур, нішевої та сертифікованої органічної продукції, плодоовочівництві, бджолярстві та тваринництві, загалом об’єднуючи понад 40 різних ланцюгів доданої вартості.

«У багатьох випадках невеликим українським агровиробникам важко отримати доступ до традиційних інструментів кредитування через відсутність достатньо активів для прийнятної застави. Водночас, саме вони відіграють важливу роль для забезпечення локального населення продуктами харчування з короткими логістичними ланцюжками, що стимулює соціальний та економічний розвиток сільських громад, – зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Проєкт передав свої напрацьовані бізнес-моделі та інформаційно-навчальні матеріали про інструмент до Реєстру аграрних розписок, який дасть можливість користувачам – агровиробникам і кредиторам – видавати і працювати з агра0рними розписками через свої особисті кабінети з використанням електронних цифрових підписів. Також буде розширено можливості публічного доступу.

Наразі робота проєкту над удосконаленням Реєстру триває. На черзі – технічні та законодавчі зміни. Також передбачається оптимізація процедур роботи, інтеграція з національною депозитарною системою України, куди, за бажанням сторін, може бути переведено обіг їхніх аграрних розписок, що розширить можливості рефінансування і відкриє доступ до ринку капіталу, в тому числі іноземного.

Нагадаємо, оформлення аграрних розписок переведуть в електронний формат.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями