Агромаркет

У боротьбі з тіньовим ринком нафтопродуктів може допомогти єдиний податок з гектара

Дієвим способом боротьби з тіньовим ринком нафтопродуктів може стати запровадження єдиного податку з гектара.

Таку думку висловив голова Агарного союзу України Геннадій Новіков в ході зустрічі з представниками Нафтогазової асоціації України та ДФС.

За його словами, обіг і зберігання пального без сумніву необхідно впорядкувати. Якщо підприємства звітуватимуть про те, скільки землі вони обробляють, стане точно відомо, скільки на ці потреби йде пального. Тоді тіньовий обіг нафтопродуктів зникне сам по собі.

«Запровадження ліцензування у тому вигляді, як це передбачено прийнятими змінами, боляче вдарить по малих сільгоспвиробниках, яким доведеться витратити чималі кошти для отримання ліцензії. За наявності спеціально виділеної для таких потреб ділянки, їм доведеться викласти близько 36 тисяч гривень при тому що в рік на пальне вони витрачають близько 30 тисяч грн. Якщо ділянка не виділена – процес буде дорожчим і через надмірну забюрократизованість займе дуже багато часу», – зауважив Геннадій Новіков.

Крім того, чимало підприємств навіть за бажання не встигнуть отримати ліцензії. А штрафи розміром 500 тис. грн можуть стати підґрунтям для корупції, вважає Геннадій Новіков. Тому законодавство необхідно вдосконалити, враховуючи досвід аграріїв.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!