Агромаркет

Запоріжжя не справляється з розкраданням меліоративних та зрошувальних систем

Запоріжжя не справляється з розкраданням меліоративних та зрошувальних систем

У Запорізькій області незаконно демонтують та розкрадають зрошувальні системи й об’єкти незавершеного будівництва. Заходи влади щодо збереження меліоративних систем ігноруються та не виконуються на місцях.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

Так, біля села Калинівка Веселівського району було незаконно демонтовано 1,7 тис. м сталевого трубопроводу діаметром 900 мм, втрата площі поливу може скласти 908 га.  

У Якимівському районі викрадено 200 м стальних труб діаметром 1000 мм внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу від насосної станції Каховської зрошувальної системи. Орієнтовна втрата площі поливу становить майже 1,5 тис. га.

Нині в області у комунальній власності знаходиться 35% зрошувальних систем (84 тис. га). Ще 34% (83 тис. га) – на балансі фермерських господарств. У державній власності перебуває 17 тис. га (7%). Без господаря залишаються 23% (56 тис. га) зрошувальних систем.

Подібні випадки відбуваються в усіх районах області, де є зрошення, підкреслюється в повідомленні.

Наразі в області за розпорядженням очільника Запорізької ОДА повинні провести інвентаризацію основних меліоративних фондів, щоб з’ясувати технічний стан і можливості використання для ведення ефективного та екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва.

Національній поліції рекомендовано невідкладно реагувати на кожен випадок розкрадання меліоративних систем і мереж водопостачання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!