Агромаркет

Закупівельні ціни на ріпак з початку сезону знизились на $10/тонна

В Україні закупівельні ціни на ріпак з початку сезону знизились на $10/тонна (CPT) – з $405/тонна до $395/тонна через прогноз урожаю цієї культури на рівні 3,7-3,9 млн тонна. Проте, за підсумками збирання, валовий збір оцінили у 3,1 млн тонн, а згідно з уточненими жовтневими даними – у 3,3 млн тонн.

Про це повідомляє електронна зернова біржа України Grane Trade.

«Ціни на ріпак минулого тижня знижувалися по мірі скорочення попиту з боку експортерів, які завершують програми напередодні скасування з 1 січня відшкодування ПДВ при експорті ріпаку. Закупівельні ціни минулого тижня впали в порту до $395-400/тонна, або до 11,9-12 тис. грн/тонна», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, дані про зменшення посівних площ під ріпаком в Україні та незадовільний стан посівів поки не підтримали ціни майбутнього врожаю, оскільки погода в ЄС сприяє сівбі озимого ріпаку.

Нагадаємо,у  жовтневому звіті USDA оцінку світового виробництва ріпаку зменшили в порівнянні з прогнозом вересня на 1 млн тонн – до 68,57 млн тонн, що на 5% поступатиметься показнику 2018/19 МР.

Найбільше виробництво ріпаку скоротиться в ЄС – одразу на 14%, до 17,15 млн тонн, та в Канаді – на 4%, до 19,5 млн тонн. Проте внаслідок суттєвої затримки збирання каноли в Канаді втрати врожаю можуть збільшитися. Індія також зменшить виробництво ріпаку на 4%, до 7,7 млн тонн, тоді як Китай збільшить на 2%, до 13,1 млн тонн.

Проте експерти USDA не очікують значного скорочення виробництва ріпакового шроту та олії, яке призвело б до підвищення цін попиту. Низькі ціни на інші олійні культури та падіння попиту на канолу з боку Китаю стримують зростання цін на ріпак з початку сезону.

Як повідомлялося раніше, Китай уперше очолив рейтинг імпортерів української ріпакової олії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!