Агромаркет

Законопроєкт щодо стимулювання гідротехнічної меліорації земель прийнято за основу

Парламент ухвалив за основу законопроєкт №5202-д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель.

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

312 голосами парламентарів законопроєкт був прийнятий у першому читанні.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту №5202-д, на сьогоднішній день площа земель, які фактично зрошуються, зменшилася більш ніж на 70%. Так, за даними Державного агентства водних ресурсів України в 2016 році гідротехнічна меліорація здійснювалась на 477 тис. га землі, в 2017 році – 497 тис. га землі, в 2018 – 511 тис. га землі, в 2019 – 532 тис. га землі, в 2020 – 551 тис. га.

Прийняття законопроекту матиме своїм наслідком збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація, зменшення собівартості поливу та осушення земельних ділянок, мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону, мінімізацію ризиків деградації ґрунтів.

Крім того, реалізація положень законопроекту матиме своїм наслідком зменшення витрат держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації та збільшення податкових надходжень до бюджету від сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють зрошувані (осушувані) земельні ділянки, а також зростання валютної виручки від реалізації сільськогосподарської продукції на експорт і поліпшення платіжного балансу.

Раніше Аграрний комітет схвалив законопроєкт щодо стимулювання гідротехнічної меліорації.