Агромаркет

Законопроєкт № 5440 змусить псевдоорганіків прибрати товар з полиць, - думка

Закон №5440 “Про внесення змін до розділу XI “Перехідні положення” Закону України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”, ухвалений парламентом, дозволяє виробникам органічної продукції у перехідний період повноцінно функціонувати.

Про це повідомляє пресслужба швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

За словами президента громадської спілки органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олени Корогод (Березовської), законопроєкт № 5440 установлює: всі оператори, що мають органічний сертифікат, продовжують повноцінно виробляти та продавати свою органічну продукцію; всі торгові точки, які мають органічний продукт на полицях, продовжують його продавати на підставі сертифікату відповідно до міжнародних стандартів; всі органічні фермери та фермерки отримають державну підтримку.

«Всі псевдоорганіки, які не мають органічного сертифікату, будуть вимушені швиденько забрати свою продукцію з полиць магазинів», – зауважила вона.  

Своєю чергою керівник законопроектної роботи громадської спілки «Об’єднана українська аграрна асоціація», кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Юлія Мовчан додала: «Прийнятий проєкт Закону вирішує 2 ключі проблеми для українських виробників органічної продукції, які сертифіковані за іноземними стандартами (переважно це виробництво за стандартом ЄС). По-перше, це можливість на час переходу до маркування державним логотипом для органічної продукції України (до 2024 року) використовувати маркування стандарту, за яким їх сертифіковано (переважно це «євролисточок») та реалізовувати таку продукцію в українських магазинах. По-друге, це можливість у цьому році отримати державну підтримку на розвиток органічного виробництва (у 2021 році на це виділено 50 млн грн)».

Нагадаємо, Парламент ухвалив закон щодо торгівлі органічною продукцією. Раніше повідомлялося, скільки виробників органічної продукції отримають держпідтримку.