Агромаркет

Законопроект про зниження ставки ПДВ для соціальних продуктів до 7% зареєстровано у парламенті

Законопроект про зниження ставки ПДВ для соціальних продуктів до 7% зареєстровано у парламенті

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5363 про зниження ставки ПДВ для аграрних підприємств, що виробляють продукцію соціального значення (м’ясо, молочну продукцію та цукор)

Цей проект закону, розроблений Всеукраїнською аграрною радою (ВАР), також пропонує встановити мінімальне соціальне податкове зобов’язання (МСПЗ) з 1 га землі в обробітку, що дозволить вивести недобросовісні фермерські господарства із тіні.

Діюче податкове законодавство передбачає скасування спеціального режиму ПДВ для аграріїв з 2017 року. Це завдасть удару сільському господарству України, але найбільше постраждають саме галузі, що працюють на забезпечення внутрішнього ринку, зокрема тваринницька, наголошують у ВАР.

Законопроект пропонує знизити ПДВ на м’ясну та молочну продукцію, що одночасно компенсує українським споживачам зростання цін на ці соціальні продукти харчування.

ВАР підкреслює, що запропонована урядом сума прямої підтримки аграріїв в 3,7 млрд грн (за основним та спеціальним фондами держбюджету) не здатна компенсувати підприємствам їхні втрати у 2017 році.

Так, у разі відміни спецрежиму ПДВ втрати лише галузі тваринництва, якщо врахувати ще зростання цін на корми через відновлення відшкодування ПДВ при експорті зернових культур, становитимуть майже 7,5 млрд грн. у цінах 2015 року.

До того ж програми фінансової підтримки АПК минулих років фінансувалися не більше, ніж на 30% від закладених в державні бюджети планових показників.

Згаданий законопроект, як зазначає його розробник, може частково вирішити проблему нестачі державних коштів на підтримку сільського господарства. Зокрема введення МСПЗ з 1 га дозволить поповнити бюджет на 4-6 млрд грн.

Реалізація всіх норм законопроекту в кінцевому рахунку дасть позитивний ефект для консолідованого бюджету в сумі від 1,8 млрд до 4,2 млрд грн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!