Агромаркет

За оренду державної сільгоспземлі у 2017 році платили вдвічі більше, ніж за приватні паї

За оренду державної сільгоспземлі у 2017 році платили вдвічі більше, ніж за приватні паї

За надання в оренду сільгоспземлі у 2017 році громадяни – власники паїв у середньому отримали 1369 грн/га. Це на 25% більше, ніж у 2016 році (1093,4 грн/га).

Про це повідомили у Держгеокадастрі.

Найвища орендна плата за паї зафіксована у Черкаській області – 2961,8 грн/га, найнижча – у Херсонській 842,3 грн/га.

Загальна площа цих сільгоспземель, переданих в оренду за договорами, складає 16,9 млн га.

Своєю чергою середня орендна плата за передані на земельних аукціонах ділянки сільгосппризначення державної власності у 2017 році була на рівні 2793,2 грн/га, тоді як у 2016 році – 2249,8 грн/га (+24%).

Таким чином, у середньому минулого року державні землі здавалися в оренду вдвічі дорожче, ніж приватні. Таке ж співвідношення Держгеокадастр зафіксував і за підсумками 2016 року.

Ще більший розрив спостерігається з орендною платою за землі держвласності, передані в користування на безконкурентних засадах за договорами минулих періодів. Станом на 1 січня 2018 року в середньому по Україні – лише 1053 грн/га.

Держава демонструє вищу ефективність у розпорядженні своїми земельними ресурсами порівняно з приватним сектором завдяки низці послідовних, хоч і не завжди популярних кроків, зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

«Були перекриті можливості безаукціонної передачі землі, а самі земельні торги перестали бути формальними, перетворившись на висококонкурентний інструмент, що забезпечив середню ставку оренди держземель за минулий рік на рівні 14,74%», – сказав він.

Зростання вартості оренди приватних земель гальмують локальні монополії орендарів, відсутність вільного ринку землі та дієвих об’єднань власників землі, більшість з яких є громадянами похилого віку, підкреслив Максим Мартинюк.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!