Агромаркет

З європейського ринку вилучили рекордну кількість незаконних пестицидів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Агентство Європейського Союзу зі співробітництва в правоохоронній галузі координувало п’яту за рахунком операцію Silver Axe, в ході якої вдалося вилучити вдвічі більше незаконних пестицидів, у порівнянні з аналогічними показниками 2019 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті Європолу.

Щорічна операція правоохоронних органів, спрямована на боротьбу з контрафактною і незаконною торгівлею пестицидами охоплювала 32 країни.

Фахівці здійснили перевірки на сухопутних і морських кордонах, внутрішніх ринках і під час доставок посилок, перевіривши більше 3 тис. тонн пестицидів. Всього було порушено 260 кримінальних справ, заарештовані двоє людей, вилучено 1,346 тис. тонн незаконних пестицидів. Наразі вісім розслідувань усе ще тривають у Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Словенії та Швейцарії.

За даними дослідження, ця незаконна торгівля торкається від 10 до 14% ринку пестицидів ЄС, і злочинці отримують до 70 євро за кожен кілограм незаконно ввезених пестицидів. Зловживання в торгівлі незаконними пестицидами і гербіцидами варіюється від обороту підроблених або неправильно маркованих продуктів до незаконного імпорту заборонених речовин, таких як хлорпирифос.

«Рекордна кількість вилучень наочно свідчить про ефективність міжнародного співробітництва. З моменту свого запуску в 2015 році ця операція зібрала велике число країн, органів ЄС і представників приватного сектора для спільної боротьби з тенденцією торгівлі пестицидами на користь здоров’я людини і планети, на якій ми живемо. Наш альянс проти незаконних пестицидів має вирішальне значення для захисту людей, дикої природи і природи збереження майбутнього прийдешніх поколінь», – зазначає Кетрін де Болле, виконавчий директор Європолу.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями