Агромаркет

З початку року видано понад 1,2 тис. аграрних розписок

З початку цього року вітчизняним сільгоспвиробникам видано 1212 аграрних розписок на загальну суму 7,8 млрд грн. Важливо, що таким інструментом активно користуються малі сільгоспвиробники.

Про це повідомила заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

«Уже четвертий рік поспіль українські аграрії успішно використовують аграрні розписки як додатковий фінансовий інструмент. Загалом, від 2015 року було видано 2063 аграрні розписки на загальну суму 14,2 млрд грн, а всього інструментом скористалося 995 сільгоспвиробників, 90% з яких – невеликі за розміром», – зауважила заступниця міністра.

За словами Олени Ковальової, від початку 2019 року кількість кредиторів, що надавали фінансування за аграрними розписками, зросла більше ніж удвічі: на початку 2019 року з розписками працювали 62 кредитори, а зараз їх вже більше 130.

Якщо раніше за розписками кредитували переважно великі компанії, то зараз у сегмент заходять невеликі регіональні компанії, локальні банки, кредитні спілки. Лідерами ринку залишаються постачальники матеріально-технічних ресурсів, дистриб’ютори та банки.

За інформацією проекту «Аграрні розписки в Україні», залучення нових кредиторів до роботи з інструментом забезпечує притік капіталу в аграрну галузь та полегшує доступ до фінансування, особливо для сегменту невеликих фермерів.

Крім того, одним зі здобутків сезону-2019 стала практична реалізація використання аграрних розписок для залучення іноземного фінансування – 3 кредитори-нерезиденти з Естонії та Нідерландів надали фінансування за 8-ма аграрними розписками на загальну суму понад $3,6 млн. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!