Агромаркет

З експортерів – в імпортери: у Казахстані найнижчий урожай зернових за останні сім років

Через несприятливі погодні умови у Казахстані отримали найнижчий урожай зернових за останні сім років. Ситуація ускладнилася низькими перехідними запасами – 1,2 млн тонн.

Про це повідомляють аналітики компанії «Украгроконсалт».

У результаті цих чинників пропозиція казахстанської пшениці на світовому ринку різко скоротиться. За попередніми оцінками, на експорт може піти на 30% менше пшениці, у порівнянні з минулим сезоном.

Крім того, не виключено, що в поточному році Казахстан не лише скоротить експорт продовольчої пшениці, але й буде змушений імпортувати високоякісне зерно для задоволення внутрішнього попиту.

«Найімовірніше, більша частина поставок припаде на 2020 календарний рік, коли власні запаси почнуть вичерпуватись», – вважають аналітики.

Як зазначається, збиральна кампанія зернових культур в Казахстані практично закінчена – станом на 30 жовтня прибрано 99,8% посівних площ.

Протягом вегетаційного періоду повсюдно спостерігалася посуха – високі температури і тривала відсутність дощів негативно позначилися на стані посівів. Під час прибирання, навпаки, йшли дощі, що затримувало хід збирання й негативно вплинуло на якість зерна.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!