Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Європарламент закрив лазівку для надмірного імпорту української курятини та збільшив експортну квоту

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Європарламент змінив торговельну угоду між Україною та ЄС, щоб обмежити імпорт дешевого українського м’яса птиці, що надходить до ЄС через юридичну лазівку, та збільшив безмитну експортну квоту для цієї продукції.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

За відповідну резолюцію проголосували 444 депутати, проти – 128, утримались – 74.

Депутати Європарламенту закликали Україну дотримуватися умов торговельної угоди для співпраці між ЄС та Україною та додали, що норми безпеки та охорони здоров’я застосовуються до всіх товарів, що імпортуються до ЄС.

Так, новий експортний режим передбачає збільшення безмитних квот на експорт м’яса птиці. А після того, як українські експортери вичерпають безмитну квоту, їм доведеться сплачувати мито на додатковий експорт до ЄС.

«Зміна торгової угоди ЄС-Україна 2016 року стала необхідною, оскільки український виробник скористався лазівкою у торговій угоді, щоб продати більше безмитної курячої грудки – продукту, який вважається життєво важливим для діяльності фермерів ЄС. Хоча в ЄС були встановлені квоти на імпорт, щоб захистити фермерів ЄС від надмірного імпорту, куряча грудка зі шматочком крилової кістки могла легально завозитися до ЄС без обмежень», – ідеться в повідомленні.

Відповідний режим набирає чинності після затвердження Радою та після ратифікації угоди в Україні.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!