Агромаркет

Єврокомісія планує внести зміни до транспортної угоди між ЄС та Україною

Єврокомісія планує внести зміни до транспортної угоди між ЄС та Україною

Європа має допомогти Києву експортувати українську агропродуккцію на ринки світу.

Про це під час спільної пресконференції з главою польського уряду Дональдом Туском і прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо в п’ятницю у Варшаві заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає Укрінформ.

Як підкреслила очільниця Єврокомісії, ЄС уважно слідкує за розвитком ситуації в Польщі на кордоні з Україною. За її словами, результатом цього є рішення про плани щодо внесення змін до транспортної угоди між ЄС та Україною.

«Ми повністю взяли до уваги польські побоювання. Сьогодні експорт України через Чорне море збільшено, і це добре, адже розвантажує сухопутний кордон. Зараз ми маємо зосередитися на допомозі України, на відновленні її експорту до цілого світу», – заявила фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС підтримує польських селян, зокрема пропонуючи їм 22 млрд євро з фонду на спільну аграрну політику. Вона повідомила, що перший транш у розмірі 1,4 млрд євро для польських селян, щоб допомогти їм модернізувати свою продукцію і вийти на нові ринки, буде доступний вже незабаром.

Своєю чергою польський прем’єр-міністр Дональд Туск зазначив, що влада Польщі найближчим часом  може запровадити додаткові заходи контролю сільгосппродукції на кордоні з Україною, повідомляє «Європейська правда».

Туск зазначив, що перебуває в постійному контакті з українськими партнерами

«І не приховую, що, якщо буде потреба, найближчими днями ми також ухвалимо подальші рішення щодо ефективного контролю на нашому кордоні, коли мова йде про продукти, які прямують до ЄС та Польщі», – сказав він.

Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону.