Агромаркет

ЄС може протягом кількох місяців переглянути квоти для українських експортерів, - думка

Європейський Союз може протягом кількох місяців провести всі процедури для того, щоб переглянути квоти в ЗВТ для України, попри ствердження що це дуже тривалий процес.

Про це заявив новий торговий представник України Тарас Качка.

Як зазначається, у березні Єврокомісія досягла домовленості з Україною про зміну угоди про зону вільної торгівлі з метою обмеження неконтрольованого ввезення курятини в ЄС.

Рішення стосувалося ситуації, якою були незадоволені європейські фермери. Йдеться про знайдений українською компанією «Миронівський хлібопродукт» спосіб обійти жорсткі обмеження на імпорт курячого філе в ЄС. В результаті ЄС збільшив безмитні квоти на курятину з України і закрив шпарину МХП.

«Ми вважаємо це чітким сигналом, що вже в цьому році ЄС може ініціювати процес і так само оновити інші квоти в ЗВТ з Україною. І ми завжди будемо апелювати до цього прикладу і говорити: якщо ви змогли за кілька місяців переглянути безмитну квоту по м’ясу птиці, то так само ми можемо переглянути безмитну квоту і на зерно, і на інші види м’яса, і на томатну пасту, і на мед, і на інші товари, за якими ми щорічно дуже швидко вичерпуємо безмитні обсяги», – зазначив Тарас Качка.

Він також зауважив, що ситуація з м’ясом птиці показала, наскільки ревниво ЄС ставиться до успіхів України на своєму ринку.

«Адже не було ніяких порушень, не було контрабанди (як зараз відбувається з експортом лісу). Ми торгуємо курятиною легально, але для ЄС це – проблема. Така гостра реакція на успіхи української продукції в ЄС посилає вельми специфічні сигнали і для українського ринку», – сказав він.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!