Агромаркет

Ємен отримає 30 тисяч тонн української гуманітарної пшениці

Ємен отримає 30 тисяч тонн української гуманітарної пшениці

Вчора ввечері балкер NEGMAR CICEK було пришвартовано в порту «Чорноморськ», а вже станом на 08.00 20 березня на нього було завантажено 7 тисяч тонн української пшениці.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Це вже шосте судно у межах програми Grain From Ukraine, мета якої – надання української пшениці країнам, які потерпають від голоду.

До програми долучились вже понад 30 країн та інституцій. Зокрема, надання гуманітарної пшениці для Ємену стало можливим завдяки донатам урядів США, Франції та Іспанії.

В рамках Grain From Ukraine найбільш вразливі країни Африки – Сомалі, Ефіопія, Кенія – отримали вже 140 тисяч тонн пшениці.

ПІд егідою ВПП ООН Ефіопія отримає ще 30 тисяч тонн української пшениці. В порту «Одеса» розпочали завантаження балкера DENIZ M.

Сьогодні з портів Великої Одеси вийшли 3 судна з 154 тисячами тонн агропродукції для Азії та Європи. З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 828 суден, які експортували 25,1 мільйона тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Нагадаємо, за день простою у Босфорі аграрій втрачає 30 доларів на кожній тонні зерна. Також ми писали, що термін дії «зернової угоди» продовжили ще на 120 днів.