Агромаркет

ЄК хоче дозволити обмеження імпорту української агропродукції до певних країн

ЄК хоче дозволити обмеження імпорту української агропродукції до певних країн

Єврокомісія цього тижня представить зміни до торгового законодавства ЄС, які дадуть змогу запроваджувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції до сусідніх з Україною країн.

Як пише «Європейська правда», про це заявив у коментарі Financial Times єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

За його словами, пропозиція має надійти цього тижня і, ймовірно, включатиме «специфічні для кожної країни захисні заходи», які дозволять Брюсселю блокувати імпорт, якщо ринок певної країни буде переповнений.

«Ми будемо розглядати, як ми можемо надати додаткові гарантії Польщі та іншим країнам-членам, і одним зі способів зробити це є запровадження захисних заходів для конкретних країн», – сказав він.

Домбровскіс зазначив, що розподіл експорту української сільськогосподарської продукції відбувається нерівномірно.

«Його відчувають насамперед найближчі сусідні країни, тоді як для ринку ЄС в цілому він не створює значних перешкод», – додав єврокомісар.

Домбровскіс повідомив, що пропозиція охоплюватиме рік до червня 2025 року. Вона має бути схвалена Європейським парламентом та більшістю країн-членів ЄС.

Крім того, представники ЄС на умовах анонімності розповіли, що наразі розглядається можливість введення квот на м’ясо птиці, цукор і яйця з України, однак жодного рішення щодо цього ще немає.

Нагадаємо, Польща продовжить заборону на імпорт української сільгосппродукції до розробки захисних механізмів на рівні ЄС.