Агромаркет

Єгипет щорічно споживає 6-7 млн тонн української пшениці

До повномасштабного вторгнення рф до України та блокування морських портів, що призвело до уповільнення темпів експорту зерна, щорічно Єгипет споживає 6-7 млн тонн української пшениці.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Під час зустрічі міністра агрополітики України Миколи Сольського та Надзвичайного і Повноважного Посла Арабської Республіки Єгипет в Україні Аймана Елгаммала останній наголосив на важливості торгівельних зв’язків між Україною та Єгиптом.

«Єгипет прагне відновити співпрацю якомога швидше. Війна в Україні негативно вплинула на продовольчу безпеку. Щорічне споживання пшениці в нашій країні становить 12 млн тонн, із них 6 —7 млн тонн імпортувалося з України», — зазначив посол.

Пан Айман Елгаммал підкреслив, що, незважаючи на стимулювання розвитку с/г сектору, цього року урожай пшениці в Єгипті очікується на рівні 7,5 млн тонн — решта наразі експортуватиметься з країн Європи. Однак уряд Єгипту сподівається, що це тимчасова ситуація, оскільки відновлення логістики через порти дасть можливість стабілізувати ситуацію з продовольством в країні.

Нагадаємо, Україна та Єгипет погодили сертифікат на експорт м’яса птиці.