Агромаркет

Ярема Ковалів хоче повернутися з посади очільника Держрибагентства у бізнес

Ярема Ковалів хоче повернутися з посади очільника Держрибагентства у бізнес

Голова Державного агентства рибного господарства Ярема Ковалів вирішив залишити посаду. Заяву про це він написав 19 липня, її має розглянути найближчим часом на своєму засіданні Кабмін.

Про це повідомила прес-служба Держрибагентства.

«Я присвятив реформам 28 місяців свого життя. Це було дуже цікаво і дуже непросто, – зазначив Ярема Ковалів. – Фундамент закладено, отож зміни не зупиняться. Планую повернутися в бізнес».

Він наголосив, що за час роботи в Держрибагентстві було здійснено ряд реформ, які точно визначили європейський вектор розвитку для українського рибного господарства.

«Сьогодні майже у всіх регіонах запущено та працює якісно інший рибоохоронний патруль, промисловий вилов риби почав виходити з тіні. Це добре видно по показниках вилову, що зросли в 2016 і 2017 роках, – підкреслив Ярема Ковалів. – Завершується робота з європейцями над системою дистанційного моніторингу промислового вилову риби, триває електронізація галузі, розроблено законопроекти про сертифікат походження риби, Фонд підтримки розвитку рибного господарства, підвищення відповідальності за порушення правил рибальства».

Також у рази спрощено систему видачі дозволів на промисловий вилов риби, рибна галузь вперше отримає фінансову підтримку в рамках кредиту ЄІБ на 400 млн євро, а океанічний рибопромисловий флот через 18 років збитковості вперше приніс державі майже 40 млн грн., нагадав Ярема Ковалів.

Він наголосив, що важливим напрямом, який було розпочато і над яким Держрибагентство продовжить роботу є співробітництво з міжнародними партнерами та імплементація їх досвіду в Україні. Йдеться про програми співпраці та технічної допомоги від Норвегії та Естонії, угода із ГКРС ФАО щодо першої в Україні програми «Технічна допомога для ведення відповідального рибальства і сталої аквакультури» (наукові дослідження Чорного моря, розробка електронних систем контролю вилову у морі, тренінги для рибоохоронного патруля).

Ще одним важливим проектом, що перебуває на фінальній стадії розробки, є якісно нові та сучасні Правила любительського і спортивного рибальства, над якими відомство працює разом з громадськими активістами рибної галузі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!