Агромаркет

Японська Sumitomo купує ірландського постачальника фруктів Fyffes

Японська Sumitomo купує ірландського постачальника фруктів Fyffes

Японський торговий дім Sumitomo Corp. купує одну з провідних компаній світового фруктового бізнесу ‒ ірландську Fyffes Plc ‒ за 751 млн євро, щоб розширити присутність на продовольчому ринку Європи.

Як зазначається в повідомленні Fyffes, рада директорів компанії рекомендувала акціонерам схвалити цю пропозицію.

Sumitomo готова заплатити 2,23 євро за акцію Fyffes, що на 49% більше ціни паперів на час закриття торгів 7 грудня.

Японська корпорація вже заручилася підтримкою акціонерів Fyffes, які володіють 27% акцій, в тому числі Balkan Investment Company і Farringdon Capital Management.

Два роки тому Fyffes безуспішно намагалася придбати конкуруючу американську фірму Chiquita Brands International Inc., щоб створити найбільшого постачальника бананів у світі.

За оцінками аналітиків, сума, запропонована Sumitomo, в 11,1 рази перевищує прогнозовану на 2017 рік EBITDA ірландської компанії.

Тим часом бразильський консорціум Cutrale минулого року купив за Chiquita $742 млн, що було в 10,4 рази більше прогнозованої EBITDA.

9 грудня на торгах у Дубліні ціна акцій Fyffes злетіла на 48,7%.

Банани ‒ найпопулярніший фрукт у світі. За даними Euromonitor International, їх продажі в 2015 році склали 78,4 млн тонн. Швидше за все попит на них підвищується в Азії, а найбільшим ринком збуту бананів є Індія.

Довідка

Торговий дім Sumitomo об’єднує понад 800 компаній, його ринкова капіталізація перевищує $15 млрд. Корпорація володіє банановими плантаціями на Філіппінах, контролює 30% японського ринку бананів і є провідним постачальником фруктів до азіатських країн.

В Європі минулого року практично не відбулося зростання продажів бананів, хоча збільшився попит на банани, вирощені без застосування пестицидів і з дотриманням принципів етичної торгівлі.

Fyffes заснована в Лондоні в 1880-ті роки. Майже сто років потому вона переїхала до Ірландії після об’єднання з Fruit Importers of Ireland. Наразі компанія є найбільшим постачальником бананів, ананасів, динь і грибів на європейський ринок.

Цього року Fyffes вже придбала двох із найбільших виробників грибів в Канаді: Highline  Produce і All Seasons Mushrooms.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!