Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Які законопроекти підтримає Аграрний комітет?

Які законопроекти підтримає Аграрний комітет?

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні 26 січня 2016 року розглянув 10 законопроектів.

Про це повідомив один з членів комітету народний депутат Олег Кулініч, член депутатської групи «Партія Відродження».

Зокрема, комітет рекомендував парламенту підтримати у другому читанні законопроект «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС)» № 2150а від 23.06.2015 р..

Як зазначив Кулініч, прийняття законопроекту дозволить привести положення Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, у відповідність з вимогами законодавства ЄС, а також усунути надмірні та необґрунтовані перешкоди для розвитку тваринництва та рослинництва в Україні.

Крім того, Комітет підтримав у другому читанні:

— Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація» (№ 2920 від 20.05.2015). Законопроект передбачає встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

Також Комітет підтримав прийняття за основу законопроектів:

— «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних умов приєднання до інженерних мереж на земельних ділянках під забудову, що виставляються для продажу на аукціонах» (реєстр. № 3209 від 02.10.2015). Законопроект шляхом внесення змін до Земельного кодексу України пропонує встановити у якості обов’язкової умови проведення земельного аукціону при продажі земельної ділянки або права на неї для забудови попереднє одержання організатором аукціону (органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування) технічних умов водо-, енерго-, теплопостачання, водовідведення та газопостачання потенційного об‘єкта будівництва. При цьому вартість послуг з одержання таких умов має бути відшкодована переможцем аукціону.

— «Про внесення змін до Податкового кодексу України (про тимчасове призупинення застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель)», (№ 2171а від 26.06.2015).

Комітет рекомендував Верховній Раді направити на доопрацювання законопроекти:

— «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати земельного податку воєнізованих підрозділів)» (№ 2230 від 24.02.2015), яким пропонувалось звільнити від сплати земельного податку військові підрозділи, заклади, установи та організації Збройних Сил, в тому числі Міністерства оборони і Головного управління розвідки, Міністерства внутрішніх справ, Державної спеціальної служби транспорту, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії, які повністю утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

— «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції)» (№ 2351а від 14.07.2015). Законопроект, крім іншого, до 1 січня 2020 року звільняє від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та операції з першого постачання на митній території України обладнання для переробки м’яса або птиці, та звільняє до 1 січня 2020 року від оподаткування прибуток переробних підприємств.

— «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об’єктів культурної спадщини» (№ 2225а від 02.07.2015). Законопроект передбачає встановлення правила, за яким обов`язковою складовою історико-архітектурного опорного плану населеного пункту є визначення допустимої висотності нової забудови, яка не повинна перевищувати історично складеної висотності в межах історичних ареалів.

Комітет висловився за відхилення законопроектів:

— «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ефективного використання земель сільськогосподарського призначення)» (№ 3297 від 09.10.2015р.).

— «Про захист прав власників земельних паїв» (№ 3345 від 19.10.2015 р.).

— «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо можливості здешевлення харчових продуктів)» (№ 2038 від 05.02.2015).

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали