Агромаркет

Які є обмеження для власників сільськогосподарської землі

Закон про дерегуляцію в сфері земельних відносин встановлює певні обмеження для власників.

Про це AgroTimes розповіла Андріана Мартинів,  керуючий партнер ЮФ MARTYNIV LAW.

Зокрема, без згоди суб’єкта переважного права купівлі землі ділянки не можуть передаватися власниками у заставу, не можуть бути внесені до статутного (складеного) капіталу.

«Такі земельні ділянки можуть бути обміняні лише на земельні ділянки, розташовані у тому самому масиві земель сільськогосподарського призначення в порядку передбаченому ст. 37-1 Земельного кодексу України», – зауважила Андріана Мартинів.

Згідно змін внесених законом про дерегуляцію в сфері земельних відносин, ці обмеження не стосуються земельних ділянок для садівництва та земельних ділянок несільськогосподарських угідь (крім земельних ділянок під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок).

Експертка нагадала, що закон про дерегуляцію також перелічує, за якими правочинами можна відчужити сільськогосподарську землю. «Сільськогосподарська земля приватної форми власності може бути відчужена за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом звернення стягнення на них», – підсумувала Андріана Мартинів.

Раніше ми писали, кому надається переважне право на купівлю землі. Також ми писали, що тільки банки мають право брати сільськогосподарську землю в заставу.