Агромаркет

Які документи варто закріпити у договорі відчуження ЦМК

У  тексті договору відчуження цілісного майнового комплексу доцільно закріпити перелік документів і передбачити, що їх передано набувачу ЦМК у момент укладання договору.

Про це The Ukrainian Farmer повідомила адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»» Ірина Висоцька.

За її словами, щодо нерухомого майна такими документами будуть ті, якими посвідчується право власності ФГ, відсутність заборон відчуження тощо.

«Відносно рухомих речей чітких вимог у законодавстві не міститься, однак на практиці з цією метою використовують Акт інвентаризації, проведеної відповідно до встановлених законодавчих правил, а також фінансову звітність ФГ (зокрема, баланс)», – зауважила Ірина Висоцька.

Правчиня радить набувачу ЦМК залучити незалежного аудитора для підтвердження відповідності фінансової звітності фермерського господарства реальному складу і вартості ЦМК ФГ.

«У цьому разі до переліку зазначених документів додасться відповідний аудиторський висновок», – підсумувала Ірина Висоцька.

Нагадаємо, експерт розповіла про особливості продажу майна підприємства. Також ми писали, що може стати альтернативою продажу ФГ як цілісного майнового комплексу.