Агромаркет

Як забезпечити ефективний гербіцидний захист озимого ріпаку

Як забезпечити ефективний гербіцидний захист озимого ріпаку

Грамініциди проти падалиці пшениці чи злакових озимих бур’янів на посівах озимого ріпаку в господарстві «Рудьківське» на Чернігівщині вносять без додавання жодних інших компонентів.

Про це розповів заступник директора з виробництва господарства Володимир Дукач в інтерв’ю в журналі журнал The Ukrainian Farmer

«З практики скажу: коли опади нерівномірні, падалиця озимої пшениці з’являється хвилями, то доводиться й двічі вносити грамініцид, додаючи інший компонент у бакову суміш. Це може бути інсектицид групи неонікотиноїдів, піретроїдів, але не фосфорорганіка», – зазначив фахівець. За його словами, можна додавати фунгіциди на основі карбендазиму, тебуконазолу.

«Проти дводольних бур’янів я додавав у бакову суміш клопіралід. Якось у другу половину осені додавав Цукрон Профі (клопіралід + піклорам). Але бажано вносити гербіцид, коли ґрунт ще відкритий, коли лист ріпаку не закриває бур’яни. От що небажано додавати в бакову суміш із гербіцидом, так це рістрегулятор, їх допустимо вносити разом із фунгіцидами», – додав Володимир Дукач.

Нагадаємо, раніше було названо головні проблеми в захисті сільгоспкультур цього сезону. Також було названо головні проблеми у вирощуванні ріпаку і способи їх вирішення.