Агромаркет

Як уберегтися від рейдерів після відкриття ринку землі: поради юристів

Скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, – це не лише нові можливості для громадян і бізнесу, але й виклики. Відтак Мін’юст підготував рекомендації щодо того, як убезпечити своє господарство від рейдерських посягань. 

Про це повідомили в ГО «Аграрний союз України».

Тож аби вберегтися від рейдерів, юристи радять:

  • Заздалегідь подбати про належне оформлення документів, що підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, а також про внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 
  • Пересвідчитись, чи присвоєно вашій земельній ділянці кадастровий номер, за допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про місцезнаходження, цільове призначення ділянки, та в чиїй власності вона перебуває. Якщо земельній ділянці на підставі  державного акту кадастровий номер не присвоєно, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Без наявності коректних відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі не можливо укласти будь-які цивільно-правові угоди. 
  • Перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки перевірити публічну інформацію про контрагента. 
  • Скористатися послугою моніторингового сервісу SMS-Маяк https://online.minjust.gov.ua/sms/. Це дозволить отримати миттєві повідомлення про зміну статусу будь-яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав. 
  • Зареєструватись у Державному аграрному реєстрі. Він працює за принципом автоматичної взаємодії з даними Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав, Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,  Єдиного державного реєстру тварин, які автоматично «підтягуються» при реєстрації в ньому. У цьому Реєстрі відображається актуальна інформація про належні аграрію земельні ділянки: їх площі, цільове призначення, вартість, речове право (у разі наявності). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.

Нагадаємо, у грудні 2019 року в Україні відкрили Офіс протидії рейдерству, а у січні 2020-го Президент підписав закон щодо протидії рейдерству.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!