Агромаркет

Як держава збирається підтримати тваринників

Як держава збирається підтримати тваринників

В уряді хочуть найближчим часом напрацювати бачення розвитку молочного скотарства на 2021-2023 роки.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Наше завдання – до червня напрацювати бачення розвитку молочного скотарства на наступний бюджетний період 2021-2023 років», – зазначив він.

Тарас Висоцький вважає, що треба продовжувати на цей рік і надалі програму компенсації державою вартості купівлі високопродуктивних племінних тварин, яка діяла кілька років поспіль.

«Ба більше, є ідея збільшити розмір цієї компенсації, – наголосив він. – Наразі є обмеження у законопроєкті до 50%. Пропонується розглядати до 80% вже на цей рік. Таким чином можна підтримати підвищення продуктивності корів».

Ще один напрям – 30%-ва держпідтримка вартості будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, додав заступник міністра.

Крім того, спеціально для тваринництва запроваджена програма залучення кредитів під 5%. «Ця пропозиція виключно для тваринництва, фінансування купівлі землі – це окремо, – пояснив Тарас Висоцький. – Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ за мінусом 5%. Єдине обмеження – до 15 млн грн. Ми очікуємо на ухвалення такої пропозиції».

На його переконання, всі ці напрями державної підтримки для галузі тваринництва необхідно зберегти і на наступний трирічний цикл (2021-2023 роки).

Також Тарас Висоцький вбачає за необхідне, щоб держава активніше долучалася до розвитку дорадництва. Наразі цю сферу «тримають» на собі громадські організації.

«Ми хочемо перезавантажити Укрдержфонд, його представництва в областях, щоб його люди стали фаховими дорадниками, і спільно рухатись», – наголосив він.

Як повідомлялося, 5 млн тонн промислового молока у 2024 році забезпечать внутрішній попит і експорт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!