Агромаркет

Високі ціни на гречку збережуться і в другій половині сезону, - прогноз

Під упливом низьких запасів, а також підвищений попит на крупи з боку населення в період зниження платоспроможності високі ціни на гречку збережуться і в другій половині сезону (квітень-серпень цього року).

Такий прогноз зробили аналітики «УкрАгроКонсалт».

Разом із тим, зростаючий попит на гречку і запаси, які скорочуються, мотивують аграріїв збільшувати площі під цієї культурою – згідно з планом МСГ, її посіви виростуть до 140 тис. га. Таким чином за середньої багаторічної врожайності обсяг зібраного врожаю цієї культури може досягти 160 тис. тонн.

Але до збирання нового врожаю ще півроку, а зберігається попит на тлі скорочення запасів створює передумови для подальшого зростання цін. У попередні роки в період дефіциту на українському ринку певні поставки крупи здійснювалися з Росії. Зараз поставки утруднені через низку причин, включаючи істотне зростання цін на крупу в Росії.

«Стрімко зростаючий попит підігріває ринок гречки, який і без того бичачий в цьому сезоні через невисокий урожай минулого року. Внутрішня ціна на гречку восени 2019 року зросла на 86% в порівнянні з торішніми показниками», –  повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Згідно з даними Держкомстату, в 2019 році Україна зібрала рекордно низький урожай гречки – 85 тис. Тонн, що на 38% менше, ніж в минулому сезоні. Головною причиною зниження стало скорочення посівних площ майже в 2 рази.

Запаси гречки на підприємствах, що займаються зберіганням і переробкою, поступово скорочуються. Станом на 1 березня вони становили 15 тис. тонн, що на 12% менше, ніж місяць тому і на 21% менше, ніж на аналогічну дату минулого року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!