Агромаркет

Виробник розповів, як отримати якісну олію з нішевих культур

Кожну партію насіння нішових культур – сировини для виготовлення олії холодного віджиму, треба перевіряти на наявність домішок і сторонніх запахів, а насіння – на рівень вологості. Середня вологість по всіх культурах не має перевищувати 12%, в іншому разі підвищується ризик зараження насіння грибом.

Таку пораду дав в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer підприємець Олександр Сорока, який виготовляє олію холодного віджиму з насіння нішових культур під брендом «Справжня олія».

За його словами, ці вимоги стосуються навіть поставок постійних партнерів-виробників.

«Найстрашніше для виробника олії – це перезволожена сировина, пріла і сторонніми запахами», – зауважив підприємець.

Крім того, у процесі чавлення насіння з надмірною вологістю відбувається надлишкове паровиділення, що призводить до погіршення сипучості сировини і, відповідно, до зниження якості олії. Рідину невисокої якості доводиться продавати як технічну олію.

«Траплялося, коли на заваді виготовлення якісної олії ставали бур’яни. Якось нам довелося забракувати насіння конопель постійного постачальника, бо олія, виготовлена з них, мала гіркий присмак і незвичний запах. Як виявилося, причиною став полин, яким було забур’янене поле, де вирощувалася культура», – розповів Олександр Сорока.

Відтак, навіть коли сировина за візуального огляду відповідає вимогам, остаточно вирішувати щодо його придбання варто тільки після виготовлення пробної партії олії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!