Агромаркет

Виробництво насіння зернових в Україні скоротилося на 39%

Виробництво насіння зернових в Україні скоротилося на 39%

Україна значною мірою покладається на імпортне насіння для основних експортно-орієнтованих культур. Насіння місцевої селекції становить лише 25% від загального обсягу придбаного насіння і лише 5% від загальної вартості насіння, яке щорічно закуповують фермери.

Про це повідомляє пресслужба USAID АГРО, посилаючись на результати дослідження ринку, яке провела Програма.

Зокрема, виробництво насіння зернових в Україні скоротилося на 39% за останні три роки, і очікується, що ця негативна тенденція збережеться через виклики, пов’язані з повномасштабною війною. Основні виробники насіння – це міжнародні компанії, постачальники матеріально-технічних ресурсів для фермерів.

«В Україні відсутня прозора система відстежуваності насіння та сортів рослин, а також сплати роялті та селекційних платежів. Враховуючи обсяги закупівлі насіння, потенційні несплачені роялті складають до 5,7 млрд грн, з них майже 1 млрд грн – потенційні роялті за насіння місцевої селекції. Ці платежі могли б бути реінвестовані в дослідження та наукові розробки для довгострокового розвитку локального ринку насіння», – зауважують у USAID АГРО.

Нагадаємо, у 2023 році посилилась тенденція збільшення експорту  насіння зернових та олійних культур.