Агромаркет

Виробництво цукру в Україні в поточному сезоні скоротиться щонайменше на 15%, - прогноз

За оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн тонн, що на 15% менше, ніж попереднього року. Кількість переробних підприємств залишиться незмінною – очікується 33 цукрових заводи, які працюватимуть в сезоні.

Про це повідомляє прес-служба «Укрцукру».

«Враховуючи скорочення посівних площ і погодні умови, які можуть суттєво вплинути на врожайність, оскільки уже зараз відомо, що пилові бурі пошкодили частину посівів в Тернопільській, Харківській і Кіровоградській областях, а центральні регіони страждають від впливу шкідників, виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн тонн. Це більш ніж на 15% менше, ніж попереднього року, проте це в повному обсязі може покрити потребу внутрішнього ринку», – зазначив аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

Вплив аномальних погодних умов на стан посівів відзначають аграрії Житомирщини. Віктор Ніколюк, керівник сировинного підрозділу Новомиргородського цукрового заводу стверджує, що через пилові бурі підприємство вимушене було пересіяти майже половину посівних площ.

«У поточному році ми посіяли 5,4 тис. га цукрового буряку. Посівну розпочали 29 березня і за 7 днів успішно її завершили, – розповів Антон Ніколюк. – Буряки вдало зійшли, посіви були в чудовому стані, а вже на початку травня пилові бурі видули 3,3 тис. га. Всю площу пересіяли знову цукровими буряками, але два тижні тому бурі знову знищили 700 га посівів».

Західні регіони України, які є одними з лідерів із вирощування цукрових буряків і виробництва цукру, також зазнали впливу пилових бурь та квітневих заморозків.

«Цього року ми посіяли 33,2 тис. га цукрових буряків. Посівну кампанію розпочали 20 березня та закінчили 9 квітня, але через низьку температуру повітря рівномірних сходів не отримали. Потім заморозки пошкодили 50 га посівів. Далі була перша пилова буря в Львівській області внаслідок якої довелось пересіяти 450 га, а 12 травня була друга хвиля пилової бурі уже в Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській і частково в Хмельницькій областях», – пояснив Роман Борисюк, директор із сировини ТОВ «Радехівський цукор».

За його словами, буря пошкодила близько 1,3 тис. га посівів, 300 з яких пересіяли іншими культурами. Наразі ще 600 га залишаються під питанням. Швидше за все їх також доведеться пересівати цукровим буряком.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!