Агромаркет

Виробництво цукру в Україні стрімко скорочується

Виробництво цукру в маркетинговому сезоні 2018/19 років, який завершився 31 серпня, сстановить 1,8 млн тонн, що на 15% менше, ніж у сезоні 2017/18.

Про це повідомляє «Економічний дискусійний клуб».

Крім того, тривало скорочення обсягів поставок українського цукру на зовнішні ринки, обсяг експорту якого склав 413 тис. тонн, що на 26%, або на 147 тис. тонн менше, ніж торік.

У минулому МР найактивніший попит на український солодкий продукт спостерігався з боку пострадянських країн: Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану. Імпорт цукру у 2018/2019 МР був практично відсутнім та склав символічні 2 тис. тонн.

Натомість ємність внутрішнього ринку цукру продовжувала скорочуватися, що відбувалося внаслідок зменшення чисельності населення, більш широкого застосування у промисловому та індивідуальному споживанні натуральних та штучних цукрозамінників тощо.  

«За попередніми оцінками, внутрішнє продовольче споживання цукру у сезоні 2018/2019 років склало 1,3 млн тонн, або 30,1 кг в розрахунку на одну особу. Залишки цукру на кінець сезону попередньо оцінено у 478 тис. тонн, що на 11% вище, ніж на кінець попереднього сезону», – ідеться в повідомленні.

У новому 2019/2020 МР, ураховуючи зменшення площ посіву цукрових буряків на 20% – до 220 тис. га, відповідно, прогнозується відчутне скорочення внутрішнього виробництва цукру. За серпневими оцінками, виробництво цукру у цьому МР не перевищить 1,3 млн. тонн, що на 28% менше, ніж у минулому сезоні.  

Ураховуючи суттєві перехідні залишки, загальна пропозиція українського цукру становитиме 1,8 млн. тонн та буде цілком достатньою для задоволення внутрішнього попиту, обсяг якого оцінюється у межах 1,4 млн. тонн (з розрахунку споживання 30 кг на рік на одну особу).

За умови формування на кінець маркетингового періоду достатніх перехідних залишків на рівні 250 тис. тонн, можливий для експорту ресурс цукру оцінюється у 169 тис. тонн. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!