Агромаркет

Всеукраїнська аграрна рада через суд вимагає скасувати антидемпінгові мита на добрива

Всеукраїнська аграрна рада через суд вимагає скасувати антидемпінгові мита на добрива

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 27 грудня 2016 року та від 18 травня 2017 року про застосування антидемпінгових мит на карбамід та КАС з Російської Федерації.

Крім МКМТ, відповідачем у справі є Міністерство економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ), повідомили у ВАР.

У позовній заяві зазначається, що рішення МКМТ від 27 грудня 2016 року є протиправним, оскільки не враховує інтереси національного споживача продукції – українських аграріїв.

Так, у 2017 році ціни українського ринку на 50-100% вищі, в залежності від виду добрив, за світові. Таким чином, застосування антидемпінгових мит на добрива з Росії дозволяли OstChem не відчувати конкуренції з боку іноземних виробників та підтримувати необґрунтовано високу ціну на українському ринку.

Враховуючи це, ВАР просить суд скасувати рішення МКМТ від 27 грудня 2016 року щодо застосування спеціальних мит на російські добрива, адже відповідне рішення шкодить національним інтересам.

Також ВАР вимагає скасувати рішення МКМТ від 18 травня цього року про введення в дію антидемпінгових мит, яким їхній розмір було збільшено для всіх російських виробників карбаміду та КАС до 31,84%.

Українське законодавство вимагає для збільшення розміру антидемпінгових мит провести нове розслідування, а також надати докази того, що застосовані мита не є достатніми для запобігання демпінгу. Нічого цього зроблено не було.

Також ВАР звернулася до Київського апеляційного адмінсуду з вимогою скасувати постанову Окружного адміністративного суду Києва від 17 травня 2017 року, якою на вимогу OstChem, зокрема, було зобов’язано МЕРТ використовувати при розрахунку демпінгової маржі не ціну газу в Україні, а ціну російського природного газу на кордоні з Німеччиною (за вирахуванням витрат на транспортування).

Нагадаємо, в середині червня вітчизняні аграрні асоціації звернулися до президента, Кабміну та парламенту з вимогою скасувати рішення МКМТ про поновлення дії антидемпінгового мита на імпорт азотних добрив, доручити АМКУ провести розслідування на внутрішньому ринку добрив, зокрема, щодо факту монополізації ринку групою компаній Ostchem, а також ініціювати розформування монополії шляхом примусового продажу частини підприємств, що входять до Групи Ostchem.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!