Агромаркет

ВР прийняла закон про «земельну децентралізацію»

ВР прийняла закон про «земельну децентралізацію»

Рада проголосувала у першому читанні за законопроект №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

За законопроект проголосував 251 народний депутат, пише Економічна правда.

«Ми виправляємо помилку, допущену у 2001 році при прийнятті Земельного кодексу України, коли повноваження з управління землями були передані чиновникам, які призначаються у Києві. За Конституцією, земля є об’єктом права власності українського народу. Тому головною метою законопроекту є передача права розпорядження державними землями людям через обрані ними ради», — зазначив автор законопроекту Олег Кулініч, представляючи його з парламентської трибуни.

Як зазначив депутат, кінцевою метою має бути передача усіх земель за межами населених пунктів у комунальну власність.

Нагадаємо, законопроектом пропонується передати всім сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення й інших, які мають важливе значення для держави).

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!