Агромаркет

Внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних

Внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних

Кабінет Міністрів Постановою від 24 вересня 2024 р. №1088 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних в зв’язку з особливостями здійснення та оподаткування ПДВ операцій з експорту окремих видів товарів (пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соя, ріпак, соняшник, рослинні олії, макуха тощо).

Про це у Телеграм-каналі повідомила членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.
 
За її словами, для того, щоб режим експортного забезпечення запрацював, Кабінет міністрів України має ухвалити окреме рішення. До того ж важливим є забезпечення необхідними програмами у податковій і на митниці.

Проте ДПС вже доповнила Порядок 1165 новими нормами щодо тривалості операційного дня для реєстрації ПН та РК в ЄРПН, на який припадає граничний строк реєстрації.
Такий операційний день триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин, а реєстрація ПН/РК здійснюється не пізніше наступного операційного дня.
(Ця норма Закону №2876 діє ще з лютого 2023 року, але до Постанови КМУ №1246 її досі чомусь не вносили.)

Нові норми стосуються й механізму скасування реєстрації ПН та РК в ЄРПН, у яких відображені операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення.

Реєстрація зазначених ПН/РК та надсилання квитанції здійснюється протягом 3 операційних днів з дня їх подання для реєстрації.

Реєстрація таких ПН/РК скасовується через 30 календарних днів з дати реєстрації податкової накладної, протягом яких на відповідні товари не було оформлено митну декларацію, що підтверджується даними Держмитслужби.

Квитанція про скасування реєстрації надсилається платнику податків в електронній формі протягом операційного дня.

Нагадаємо, уряд доручив провести аудит системи блокування податкових накладних