Агромаркет

Виробники молока звинувачують переробні компанії у необґрунтованому зниженні цін на сировину

Виробники молока звинувачують переробні компанії у необґрунтованому зниженні цін на сировину

Асоціація виробників молока (АВМ) подала заяву до Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів.

Згідно з новими протоколами, отриманими молочнотоварними фермами від переробних заводів, ціни на молоко від 16 квітня знизяться до 8,5-8,7 грн/кг. Таким чином, падіння цін від початку року складає 10%, зазначили в АВМ.

Таке зниження є критичним для виживання молочного скотарства, оскільки операційна собівартість виробництва молока впродовж 2017 року виросла більш ніж на третину, і в січні 2018 року досягла 8,5-9 грн/кг молока.

Масово та одночасно знижують закупівельні ціни на молоко, в першу чергу, молокопереробні компанії з транснаціональним корінням, для яких Україна здебільшого виступає як ринок збуту і які не зацікавлені у розвитку вітчизняного молочного скотарства.

Асоціація виробників молока вбачає зговір у діях молокопереробних заводів і вважає настільки стрімке зниження цін безпідставним, адже ціни на готову молочну продукцію в супермаркетах не падають, а по низці позицій продовжують зростати.

До того ж, наголосили в АВМ, на світових молочних біржах ціни на молочну продукцію майже по всіх позиціях ростуть.
 
Під найбільший удар через змовницькі дії молокопереробних заводів потрапили високотехнологічні господарства, що виробляють молоко ґатунку екстра, якого на українському ринку і так не вистачає – за підсумками 2017 року, лише 16,4% від загального об’єму молока, що надійшло на переробку.

Оскільки наразі різниця в цінах між ґатунками мізерна, це не спонукає господарства працювати над якістю виробленої сировини, вважають в АВМ. 

Асоціація виробників молока просить АМКУ ухвалити рішення щодо визнання вищезазначених дій як таких, що порушують права суб’єктів господарювання (членів асоціації), та щодо припинення й усунення наслідків такого порушення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!