Агромаркет

Виробництво яблук у світі сягнуло рекордних показників за останні роки

Виробництво яблук у світі сягнуло рекордних показників за останні роки

У сезоні-2016/17 світове виробництво яблука досягло рекордних показників мінімум за останні п’ять років. Про це свідчать оновлені дані Міністерства сільського господарства США (USDA).

Згідно з підрахунками аналітиків відомства, в поточному сезоні валовий збір яблука в світі склав 77,54 млн тонн. Для порівняння: в сезоні-2015/16 світове виробництво цих фруктів фіксувалося на рівні 76,4 млн тонн.

Збільшення світового врожаю галузеві фахівці пов’язують у тому числі з ростом валового збору в Китаї, який традиційно є явним лідером за обсягами виробництва яблук у світі. Так, у нинішньому сезоні китайським садівникам вдалося зібрати найбільший урожай яблука за п’ять років. Валовий збір цих фруктів склав 43,5 млн тонн проти 42,6 млн тонн роком раніше.

Друге місце в цьому рейтингу ‒ за ЄС. При цьому аналітики USDA відзначають незначне зниження виробництва яблука в країнах Євросоюзу ‒ до 12,6 млн тонн. Нагадаємо, що в минулому році урожай цих фруктів в ЄС досягав 12,7 млн тонн. Однак експерти підкреслюють, що скорочення врожаю могло б бути помітнішим, але зниження виробництва в країнах Центральної та Східної Європи вдалося компенсувати за рахунок позитивної динаміки в Польщі.

Замикає трійку лідерів США, де валовий збір яблука в сезоні-2016/17 склав 4,65 млн тонн, а це на 3% більше, ніж у попередньому сезоні. При цьому фахівці підкреслюють, що ситуація в країні була досить неоднозначною. Заморозки в квітні і посуха влітку негативно позначилися на обсягах урожаю в Східних Штатах. Проте збільшення валового збору в західних і центральних регіонах не тільки дозволило компенсувати втрати, а й призвело до зростання виробництва по країні в цілому.

Також до ТОП-5 світових лідерів за обсягами виробництва яблука входять Туреччина й Індія. Валовий збір у цих країнах порівняно з минулим роком залишається стабільним і фіксується на рівні 2,7 млн тонн і 1,9 млн тонн відповідно.

АПК-Информ: овощи & фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!