Агромаркет

Вийшов у світ «Практичний довідник аграрного експортера до ЄС»

Вийшов у світ «Практичний довідник аграрного експортера до ЄС»

Перший випуск «Практичного довідника аграрного експортера до ЄС» був представлений під час круглого столу на тему «Зона вільної торгівлі: що потрібно знати аграріям, щоб вийти на європейський ринок?», який відбувся у Верховній Раді в рамках проекту «Консультування України з питань аграрної торгівлі в умовах ПЗВТ між Україною та ЄС», повідомляє портал ВР.

«Посібників для експортерів сьогодні існує немало. Однак потрібно враховувати, що експорт аграрної продукції до того ж невеликими господарствами є дуже специфічним. Тому в нашому практичному довіднику ми простими й зрозумілими словами намагалися пояснити складні процедури, – зазначила провідний експерт Центру з питань підтримки експорту Марія Дідух, яка презентувала довідник.  ‒ Це тільки перше видання. Наступні будуть сфокусовані на окремих галузевих продуктах».

Головною метою круглого столу стало інформування малих та середніх виробників сільгосппродукції та переробників з питань роботи на європейському ринку, а також обговорення найбільш критичних моментів для експортерів-початківців.

Захід проведено випускниками та інтернами комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин за підтримки ГО «Ліга інтернів» та Центру з підтримки експорту, що працює при Міністерстві аграрної політики та продовольства.

«В економіці аграрного сектору малі виробники відіграють велику роль. Якщо говорити про експорт і про зростання частки продуктів з доданою вартістю, то саме ці категорії є більш мобільні і за коротший час можуть освоїти виробництво нішевих продуктів та продуктових фокус-груп, які користуються попитом на ринку ЄС», – зазначила Владислава Рутицька, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!